Bernolákovo

Obilná 42A

0905 605 827

Zavolajte. Je to najrýchlejšie.

Výroba svetelnej i nesvetelnej reklamy

3D nápisy na budovách

Nápis na budovách, ale aj vo vnútri budov sa najčastejšie využíva ako označenie firiem a inštitúcií. Môže však slúžiť aj ako samostatná reklama.

Najčastejšie odporúčame zvoliť kvalitné a trvácne materiály. Kovové písmená sú na tieto účely ideálne, pretože sú v čase stále. Navyše nápisu dodávajú autoritu a význam. Ako materiály na 3D nápisy používame najčastejšie nerez a hliník. Na nerezové písmená dávame záruku 20 rokov.

Nápis na budove Slovenského národného divadla v Bratislave sme inštalovali pred vyše 15 rokmi. Na tejto stránke nájdete množstvo ďalších ukážok realizácií. Nesvetelné reklamy sú v čase mimoriadne odolné.

3D písmená na budovách vynikajúco odolávajú počasiu. Už máme skúsenosti so správnou voľbou technológie, takže vám reklamý nápis bude slúžiť po mnoho rokov. Stačí minimálna údržba a nápis  bude aj 10 rokov vyzerať, ako nový. Mnohé naše inštalácie sme realizovali ešte pred rokom 2000 a dodnes sú stále v poriadku.

Napríklad na budove Generálnej prokuratúry je inštalovaný kovový nápis. Tento záber je z roku 2004. Na nasledujúcom zábere si môžete pozrieť detail 3D kovového nápisu ako vyzerá 15 rokov po inštalácii.

Je to jedna z ukážok trvácnosti kovových písmen. Zároveň slúži ako ilustrácia ako sa dá riešiť označenie budovy názvom. Záleží na texte, či sa potom taký nápis na budove bude dať chápať skôr ako reklama, označenie, alebo informácia. Časté vnímanie je také, že inštitúcie a ich budovy sú označené “nápisom na budove”, zatiaľ čo v prípade firiem ide o “reklamu na budove”.

Príklad inštalácie kovového označenia inštitúcie.

Na budove sa niekedy dá využiť aj plošný priestor, ktorý môže niesť reklamné posolstvo. Na zábere naši pracovníci práve pripravujú inštaláciu potlačených fólií.

Ukážka realizácie nápisu na budove Finančné riaditeľstvo SR. Fotografované v roku 2018, nápis sme inštalovali v roku 2009. (Mierová ulica, Bratislava.)

Ministerstvo hospodárstva SR – nápis na budove z roku 2010, fotografovanév roku 2018. Kovové 3D písmená vytvárajú elegantné, ale dôstojné označenie budovy.

Ministerstvo hospodárstva SR – nápis pri budove z roku 2010, fotografovanév v roku 2018. Pri inštalácii označenia budov nie je dôležité myslieť iba na to, aby bol nápis trvanlivý. Jeho základnou vlastnosťou musí byť prvotriedna čitateľnosť a to z takej vzdialenosti, aká je v danej situácii typická. V tomto prípade je to nápis priamo pri chodníku na Mierovej ulici v Bratislave. Znesie preto menšie písmená na dôstojnom kovovom pozadí. Kombináciou materiálov sa potom podarilo vytvoriť dôstojný symbol stability.

Ukážka inštalácie nápisu na budove Okresného súdu Bratislava III na Skalickej cesta 7 v Bratislave. Túto inštaláciu sme dodávali v roku 2005, fotografia je z roku 2018. Vidíte, že materiál z nerezu odoláva počasiu takpovediac dokonale. Aj po tých rokoch je nápis elegantný a preberá na seba reflexy z oblohy, či korún okolitých stromov. Tým sa materiál i nápis stáva súčasťou prostredia. V reálnej situácii sa odlesky na 3D písmenách zrkadlia, takže okoloidúci si nápis okamžite všimne.

Aj preto je nerez jedným z najlepších 3D materiálov pre označenie budov. Aj bez dodania energie totiž za plného svetla dokáže stále zrkadliť okolie. Tým je atraktívny, aj elegantný.

Nerezové písmená

Nerezový materiál patrí medzi ideálne, avšak luxusné druhy značenia a reklamy. Je dôstojný, elegantný a vyzerá výborne pri pohľade z diaľky aj zblízka. Sú to elegantné riešenia, ktoré sú v čase trvácne. Nerez nie je len módnym trendom, predstavuje dlhodobú kvalitu. Nerez sa hodí aj do interiéru – rovnako dôstojne vyzerá na drevenom, kamennom, či inom podklade.

Príklad inštalácie 3D nápisu z nerezových písmen.

Samotný materiál z ktorého sú 3D písmená, alebo 3D nerezové logo nepotláča informáciu, ktorú nesie. Nepresadzuje sa lacným efektom. Naopak – umožňuje vyniknúť logotypu firmy, či nápisu a znesie aj dlhší, skúmavý pohľad. Tým presne vystihuje to, ako chcú úspešné firmy a podnikatelia pôsobiť na verejnosť. Elegantne, pevne a v čase stálo.

Detailný pohľad. Technológia dnes umožňuje výrobu remeselne mimoriadne kvalitnej výroby. Aj pri blízkom pohľade sú písmená krásne. Špičkovo remeselne spracovaný nápis. Prvotriedny materiál. Tejto technológii sa nič nevyrovná. Žiadne iné (plastové, hliníkové, svetelné) písmená nedosahujú takú kvalitu a eleganciu spracovania detailu. Nerezové písmená sa dajú označiť za “Mercedes” v technológiách reklamných interiérových nápisov a označení.

Výrobu nápisu touto technológiou vie kvalitne realizovť len málo firiem na Slovensku. Na zvládnutie technológie je potrebné mať dlhé roky praxe, nestačí len prístrojové vybavenie. Je potrebný aj cit pre remeslo. Nápisy sa vyrábajú za tepla a tu je potrebný presný odhad, pretože keby sa vyvinula privysoká teplota, poškodil, prepálil by sa materiál až na čelnú stranu. To by zmenilo farbu materiálu na danom mieste a výrobok by bol nepoužiteľný. Nerezových nápisov v tejto kvalite nájdete na Slovensku len málo.

Ukážka z 3D označenia obchodu v obchodnom centre. Po dohode s grafikom sme vtedy zvolili plný farebný kontrast. Vznikla zapamätateľná a neprehliadnuteľná kombinácia farieb označujúca obľúbený obchod so športovým oblečením.

Iná ukážka, kedy sme realizovali 3D logo v interiéri. Tu je vo vnútri písmen inštalované aj podsvietenie, takže nápis v skutočnosti je oveľa žiarivejší.

Pri inštalácii reklamných nápisov na budovách máme k dispozícii vysokozdvižný vozík, žeriav a rôzne špeciálne plošiny. Vďaka tomu sa naši pracovníci vedia dostať k budove aj do väčších výšok bez lešenia. 3D nápis sa konštruuje u nás v dielňach a keď je pripravený, zmontujeme ho u zákazníka.

Pri inštalácii 3D nápisu na budove reštaurácie.

Ukážka z realizácie nápisu na budove Centrálneho depozitára cenných papierov SR. Vhodne zvolené písmo je štýlovo zladené s architektonickými prvkami. Oblý tvar priečelia je opakovaný aj v písmenách a to vytvára štýlovú čistotu. Svižné, moderné písmo dáva označeniu súčasný, progresívny vzhľad.

Často realizujeme aj 3D nápisy na plotoch, alebo priečeliach. Pokiaľ to je možné, odporúčame voliť 3D písmená. Pôsobia oveľa dôstojnejšie, ako obyčajný tlačený plagát. Informatínu funkciu síce splnia obidve technológie, ale 3D nápis zanecháva v návštevníkovi pocit stability.

Ukážka využitia plastových 3D písmen na označenie budovy. Tieto materiály sa dodávajú vo veľmi dobrej cenovej hladine. Majú pritom tiež veľmi vysokú životnosť. Na nietoré účely je plastický 3D nápis výhodnejší, než nerezové písmená. Hodí sa, kaď chceme nápis mať v určitej klientom predpísanej farbe. Napríklad zelený.

Na označenie budov nie je nutné vždy pracovať s 3D písmom. Realizovali sme aj dodávku, kde 2D nápis na budove dokonale plní svoj účel. Budovu Cargo-partner len ťažko prehliadnete. Nápis je veľkoformátový, takže je čitateľný aj zo vzdialenosti niekoľkých kilometrov. Ak ste šli cez Bratislavu na strane Petržalky, poznáte ho. Horný záber je fotografovaný v roku 2008. Spodný záber je snímaný v roku 2018.

O 10 rokov neskôr, súčasnosť. 2D nápis je stále v poriadku a poukazuje to na kvalitu súšasných technologických postupov a materiálov.

Inokedy nám dá klient požiadavku na diskrétne a nenápadné označenie budovy len tesne nad vchodom. Tento nápis je fotografovaný 15 rokov po jeho inštalácii.

Jednotuché, ale pritom elegantné označenie reštaurácie. Použité sú svetelné boxy a 2D vyrezané písmená. Aj tieto technológie sa dajú použiť pri označení budov. V niektorých exteriéroch sa nehodí využiť 3D písmo.

Príkladom môže byť architektúra, ktorá je výraznejšie členitá. Tu by pokus o konkurenciu pravidelných tvarov budovy ďalším prvkom bol nevhodný. Preto sme využili iba diskrétne označenie reštaurácie elegantnou 2D reklamou, ktorá je skombinovaná aj so svetelným nápisom na budove.

Svetelná reklama

Interiérová i exteriérová. Bežne inštalujeme svetelné reklamy aj na vyšších budovách. 

Nápisy na budovách

Nápis na budove Slovenského národného divadla v Bratislave sme inštalovali pred vyše 15 rokmi.

Štátne znaky a erby

Nápis na budove Slovenského národného divadla v Bratislave sme inštalovali pred vyše 15 rokmi.

Gravírovanie

V Bratislave pod Michalskou bránou sme vyrábali turistami obľúbenú atrakciu zvanú aj "Nultý kilometer", či "Bod nula".

Exkluzívne darčekové predmety

Darčeky na zákazku vyrábame u nás. Vieme ich doplniť o rôzne nápisy, označenia, či logo.

Riešenia firemnej identity

Darčeky na zákazku vyrábame u nás. Vieme ich doplniť o rôzne nápisy, označenia, či logo.

Riešenia firemnej identity

Špecializujeme sa na reklamné a informačné 3D nápisy na budovách, panely a označenia v interiéri aj exteriéri. Dodávame pre živnostníkov, firmy, aj inštitúcie.